Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Konferansı

Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Konferansı

Teröre Karşı Omuz Omuza

2015 Kasım seçimleri öncesinde terör örgütü pkk bitecek diye söz veren hükümet, seçimlerin hemen ardından operasyonları başlatmıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polisin birlikte yürüttüğü operasyonlarda pkknın şehir yapılanmaları çökertilmiş ve terör örgütü bitme noktasına geldi.

Bölücü terör örgütü pkk kaçınılmaz sona yaklaştıklarını fark etmemiş verdikleri kayıpları küçümser tavırlar ile sınır ötesinden tehditler savurmuştu. Ardı ardına patlatılan bombalar ile 40 yıldır yaptığı gibi devlete bizi rahat bırakın yoksa her yeri patlatırız diye mesaj göndermeye çalışmış fakat alışık olmadıkları bir cevapla karşılaştılar. TSK sınır ötesi operasyonlarla terör kamplarını havadan vurdu. Hava operasyonları ansızın başladığı için hazırlıksız yakalanan silahlı eşkiyalar roketler ile hak ettiği gibi parçalanarak öldü. Toplanma üssü kurmaktan korkan kalleşler dağınık bir yapılanmaya giderek ülkeye sızmaya çalıştı ancak yine bir engel ile karşılaştı. Bu engel 24 saat havada kalabilen yerli üretim insansız hava aracı Anka Kuşu idi. Sınırdan sızmaya çalışan hainlerin koordinatlarını Hava Kuvvetlerine bildiren Anka sayesinde ülkemize giriş yapamadan can verdiler. Bu hamleler ile pkk anladı ki yapılan operasyonlar eskisine benzemiyordu. TSK kararlıydı, artık pkk diye bir terör örgütü kalmayacaktı.Bunun farkına varan hainler artık işi kalleşliğe vurarak savunmasız sivillere, polislere ve askerlere yönelik saldırılara başladı. Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında stadyum güvenliğini sağlayan çevik kuvvet polislerinin servis otobüsüne yapılan saldırı ve 45 saniye sonrasında canlı bombanın kalabalığın arasında kendini patlatması sonucunda 44 kişinin canına kıyan terör örgütüne lanet mesajları gönderilmişti. Henüz üzerinden 1 hafta geçmeden bu kez Kayseri' de kan akıttılar. Hafta sonu iznine çıkan askerlerin bindiği belediye otobüsünü takip ederek Erciyes Üniversitesi önünde bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 14 şehit verdik. 14 şehidimiz için içimiz kan ağlarken kansız terör örgütü sempatizanları sosyal medyadan yaptıkları yorumlar ile dikkat çekti. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan siber@egm.gov.tr e-posta adresine yapılan ihbarlar sayesinde terör destekçileri göz altına alındı. Emniyette ifadesi alındıktan sonra tutuklanma talebiyle savcı tarafından mahkemeye sevk edildi. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Kardeş ülkemiz Azerbaycan terör olaylarına tepki göstererek her zaman ki gibi kardeşliğini belli etti. Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Ganire Paşayeva yaptığı yazılı açıklamada ülkemize sahip çıktı.

Türkiye'yi zayıflatmak, bölmek ve parçalamak isteyenler unutmasın ki; Türkiye'nin dışında Türk devlet ve topluluklarında yaşayan milyonlar insan var ki Türkiye için canından bile geçmeye hazırdır.
Çünkü Türkiye bizim vatanımız kadar yakındır!
Çünkü Türkiye'de bizim için vatandır!

Terör olaylarının üzerine birlik çağrısında bulunmak için 18.12.2016 pazar günü saat 13:00'da 4 Eylül Kapalı Spor Salonunda başlayacak Şehitlere Saygı ve Milli Birlik konulu mitinge tüm halkımız davetlidir.

Kaynak: sivas.net.tr

Tepkini göster

0 love1 1
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.