6. Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

6. Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

Sivas Valisi Davut Gül öncülüğünde muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi.

Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçelere bağlı köy muhtarlarının sıkıntılarının dinlenmesi için hazırlanan muhtarlar toplantısının altıncısı gerçekleştirildi.

Sıcak çermik kaplıcalarında bir termal otelde hazırlanan toplantıya Valimiz Davut Gül, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Veysel Yanık, Hafik Kaymakamı İdris Arslan, Gemerek Kaymakamı Cuma Kılınç, bölge il ve daire müdürleri, meclis üyeleri ile hafik ve gemerek muhtarları katıldı.

Program Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü vasıtasıyla düzenlenen ve 2016 senesinde ilimizde uygulanan yatırımların anlatıldığı tanıtım filmi ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, Hafik ve Gemerek ilçelerinde gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili malumat verdi.

Hafik ilçesinde 535 kilometre yol ağının 152 kilometresinin asfalt bulunduğunu ifade eden Özata, 347 kilometresinin stabilize ve 36 kilometresinin ise tesviye bulunduğunu anlattı.

Gemerek ilçesinde ise 223 kilometrelik yol ağının 139 kilometresinin asfalt bulunduğunu kaydeden Özata, 84 kilometrelik yolun da stabilize bulunduğunu aktardı.

Ardından söz alan Valimiz Gül; köylerde meydana gelen problemleri bildiklerini ve bu problemlerle bire bir ilgi gösterdiğini ifade ederek, "Sorunları ifade ettik ancak lafta kaldı şeklinde düşünmeyin. Bu problemlerin kesinlikle takipçisi olacağız ancak bu şu manaya gelmiyor; 15 gün 1 ay içinde sıkıntılarımız çözülecek. Bu da olası değil. Olanaklar ölçüsünde bir yerden başlayacağız" diye ifade etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ın talimatları ile KÖYDES' ten gelen paranın bu yıl biraz daha olacağının müjdesini de veren Gül, "Bu şu manaya geliyor; Gemerek' te 20 bin m² parke taşı değil, 40, 50 hatta 60 bin m² parke taşı yapacağız. Aynısı Hafik ilçemiz için de geçerli. Geçen yıl Sivas m²' ta 400 bin m² parke taşı döşendi bu yıl bizim 1 milyon m² parke taşı döşeme hedefimiz var." diye konuştu. 

Gül, devletin tüm imkânlarını yalnızca Sivas merkeze değil, ilçelere ve köylere de götürmek istediklerini anlattı. 

Hafik ve diğer ilçelere yapılacak çalışmaların müjdesini de muhtarlara sunan Gül, Hafik Gölü' ne yapılacak tesislerin tahmin edilenden daha güzel olacağını söyleyerek laflarını şöyle bitirdi:

"Projeyi tasarı anlamında tamamlamaya çalışıyoruz. Finansmanı ile çalışmalarımız devam ediyor. İmranlı, Hafik ve Zara' yı ilgilendirecek çok önemli bir projemiz mevcut. Kızılırmak jeoparkı diye adlandırdığımız bir projemiz mevcut. Bunu yaptığımız vakit Hafik Gölü' de bundan yararlanacak, Tödürge Gölü' de yararlanacak ve oradaki tüm tarihsel ve kültürel eserler bir manada bundan istifade etmiş olacak."

Muhtarların istek ve sıkıntılarının dinlenmesinin daha sonra karşılıklı düşünce alışverişiyle bulunulurken, toplantı muhtarlara sertifika verilmesi ile sona buldu.

Programın peşinden muhtarlar ve eşleri geceyi termal otelde geçirdi.

Kaynak: Sivas Valiliği

Habere ait diğer görseller

Tepkini göster

0 love1
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.