Muhsin Yazıcıoğlu Rahmetle Anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Rahmetle Anıldı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde helikopterinin düşmesi sonucu 5 kişi ile birlikte hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu, şehit oluşunun 4.yılında Tacettin Dergâhı’ndaki mezarı başında anıldı.

Kazanın ardından yaşanan süreç ve son gelişmeler hakkındaki sorulara da cevap veren Genel Başkan Destici, "Süreç iki ayaklı bir süreç. Bir olumlu tarafı var, bir de olumsuz tarafı. Biz süreci başından beri ısrarlı bir şekilde yürüttük. Türkiye'de TBMM'de bir konu ile ilgili iki komisyon kuruldu, bu Meclis tarihinde ilktir. İlk defa Devlet Denetleme Kurulu bizim ısrarlı takibimiz ve Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile ilk defa böyle bir konuyu araştırdı. Devlet Denetleme Kurulu, Türkiye'de ezber bozan bir rapor açıkladı. Biz dosyayı Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek özel yetkili savcılığa taşınmasını istedik ve 2 yıldır bu dosya burada takip ediliyor. İyi yönü; bütün şüpheler yazılı hale getirildi. Meclis tutanaklarına baktığınız zaman Devlet Denetleme Kurulu tutanaklarında ve soruşturma tutanaklarında her şey var.”

Kaynak: sivas.bel.tr

Tepkini göster

0 love1
Etiketler
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.