Ömer AĞDOĞAN: AK Parti bel altı vuruyor..

Ömer AĞDOĞAN: AK Parti bel altı vuruyor..

Büyük Birlik Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Ömer AĞDOĞAN, Partimize gelen yoğun şikayetler var diyerek AK Parti'nin üye kayıt metodu hakkında bir açıklama yaptı;


Sayın Basın Mensupları,


Hepinize buraya teşriflerinizden dolayı şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Son günlerde Büyük Birlik Partisine gelen ve pek çok hemşerimizin rahatsızlığını ilettiği bir durumu sizlerle paylaşmak ve sizlerin de aracılığı ile muhataplarından bu yapılan fiilin gerekçelerini kamuoyu ile birlikte öğrenmek istiyoruz.


Bu ülke insanını etnik, dini ve mezhepsel olarak ayrıştırarak provoke etmek üzerine kurgulanan tezgâhın değişik bir versiyonuna ilimizde de iktidar partisinin örgütleri bilerek veya bilmeyerek(?) düşmektedirler.


AK Parti Sivas İl Örgütlerinin yürüttüğü üye kayıt kampanyası AK Parti'lilerce iktidar olmanın şımarıklığından olsa gerek çığırından çıkarılmış gözüküyor. 28 Şubat'ın meyvesi olan AK Parti, 28 Şubat'tan kalma bir alışkanlıkla Sivaslıları mahalle, mahalle, sokak, sokak, hane, hane AK Parti'li olanlar, AK Parti'li olmayanlar olarak fişleme garabetine girmişlerdir.


Görünen o ki, AK Parti'nin Hükümet Meydanında Ramazan Ayı boyunca kurduğu üye kayıt stantları Sivaslılarca gereken ilgiyi görmediği için AK Parti'liler "Hizmeti vatandaşın ayağına götürelim(!)" düşüncesi ile Mahallesi, sokağı, hane no.su belli olan evlerin kapılarını çalarak bu insanları AK Parti'ye üye olmaya davet ediyorlar.


Bu durumda, insanlar açık adresleri belli olan hanelerinde gizli kalması gereken siyasal tercihlerini, AK Parti'ye üye olma teklifini kabul veya reddetme ikileminde tercih edeceği seçenek ne olursa olsun deşifre etmiş olacaklar. Şimdi,


Başında hukukçu bir il başkanı olan AK Parti İl teşkilatları yetkililerine soruyor ve cevabını bekliyorum.


Bu yapılan fiilde demokrasi, insan hakları, özel hayatın kutsallığı gibi özgürlükler ihlal edilmiş olmuyor mu?


Kanunlar nerede kalıyor? Dilinize pelesenk ettiğiniz "hukukun üstünlüğü" nerede kalıyor?


Elbette ki,


Üye kaydı yapmak, partiye üye ve sempatizan kazandırmak, yapılan siyasi çalışmaların neticelerini görmek adına her siyasi parti örgütünün hakkı ve yapması gereken en önemli faaliyetlerdendir. Ancak bu eylem kurallarına uygun ve kişi hak ve hürriyetlerini ihlal etmeden yapılmalı, mahremiyetlere tecavüz edilmemelidir.


Zaman zaman ülke gündemine bazı şehirlerimizde yaşayan Alevi vatandaşların evlerinin kapılarına kimliği belirsiz kişiler tarafından işaretler konulduğuna dair haberler düşer. Bu da ülkemizde yaşayan insanlar arasında mezhebe dayalı kavga çıkartmak adına yapılmış bir provokasyon demesi olarak görülür. Alevi vatandaşların kapılarını işaretleyen düşünce ile AK Parti Sivas İl Örgütlerinin üye kaydı adı altında yaptığı hanelerin siyasi tercihlerini belirleme işgüzarlığı arasındaki fark nedir? Bu ülkede yaşayan ve bu devlete vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesi bir ve birbirinin tamamlayıcısı olarak gören düşüncenin mensupları olarak birliğimizin temellerine dinamit koyan bu tip provokasyonları hep kınadık ve kınayacağız. Valiliğin dağıtması gereken gıda yardımlarının AK Parti'lilerce dağıtılması ve bu yolla ihtiyaçlı ailelere ulaşılarak AK Parti'ye üyeliğe zorlanması da ilimizde yaşanan çirkin ve siyaseten yanlış olan bir diğer hadisedir.


Devletin ve hükümetin imkânları ile parti propagandası yapmak ve bu imkânları oya tahvile çalışmak en kibar söylemi ile 'bel altı vurmaktır'.


Şimdi bizlerde BBP olarak Belediye'nin bir kuruluşu olan 'Hayat Ağacı Derneği'nin yaptığı yardımları siyasi şova dönüştürsek ne olur? Ama bizim geleneğimiz bu tip çirkinlikleri yapmamıza engel teşkil etmektedir.


Buradan AK Parti İl Teşkilatlarını uyarıyoruz,


Siyasi rekabeti devlet, hükümet ve iktidar imkânlarını kullanmadan mertçe yapsınlar. Onlarla siyasi arenada her ortamda mücadele etmeye hazırız.


AK Parti Türkiye'de alternatifsizlik adına şımarıkça ve büyük bir aymazlıkla tek kale siyaset yapma derdindedir.


Uyarıyoruz, başkalarını bilmeyiz.
Biz varız! Ve alternatifiz!
Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşları olarak bizler Türk Milletinin kendisiyiz. Sivas'ta yerel iktidar ve gücüz genelde de tek alternatif Büyük Birlik Partisi'dir.


Ömer AĞDOĞAN


BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı


Kaynak: haber58.com

Tepkini göster

0 love1
Etiketler
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.