Ziya Şahin AK Parti Sivas İl Başkanı Oldu

Ziya Şahin AK Parti Sivas İl Başkanı Oldu

Yaklaşan belediye seçimleri öncesinde aday adayların kıran kırana yarıştığı AK Parti'de adaletli bir seçim sürecine gidebilmek için Av. Burhanettin Kuru İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Kuru'nun istifasından sonra yerine kimin görevi devir alacağı merak konusu olmuştu. Nihayet AK Parti Sivas İl Başkanı açıklandı. Daha önce Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulunan Av. Ziya Şahin Sivas AK Parti İl Başkanı seçildi.

 

Ziya Şahin

Ziya Şahin Kimdir ?

Sivas'ta 1966 yılında Hafik ilçesinin Düzyayla Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini köyünde bulunan Düzyayla Köyü okulunda, Orta öğrenimini ise Hafik ilçesinde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesine 1987 yılında başlayarak 1991 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldu. avukatlık stajını tamamladı 1992 yılında tamamlayan Şahin, o günden bu tarafa Sivas' ta avukat olarak çalışmakta.

 

Önceki Görevleri;

Sivas Barosu Genel Sekreterliği

Sivas Barosu Denetim Kurulu Üyeliği

Sivas Belediyesi Meclis Üyeliği

Meclis Başkan Vekilliği, Encümen Üyeliği

Hukuk ve Mevzuat Komisyon Başkanlığı.

 

Aile yaşamı;

Evli, 3 çocuk babası. 

Kaynak: sivas.net.tr

Tepkini göster

0 love1
Etiketler
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.