Sivas Belediye'sinden Cumhuriyet Bayramında Bayrak Asma Kampanyası

Sivas Belediye'sinden Cumhuriyet Bayramında Bayrak Asma Kampanyası

 Cumhuriyet'in kuruuşunun 90. yıl dönümünde Sivas Belediyesi şehirdeki tüm evlere ve iş yerlerine bayrak dağıtımı kampanyası başlattı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Belediye Başkanı Sayın Doğan Ürgüp  4 eylül 1919'da Sivas Kongresiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığını vurgulayarak aradan geçen 90 yıldan sonrada vatan birliğinin ve Cumhuriyet büyük  bir nimet olduğu noktasında Sivas halkının her zaman duyarlı davrandığını belirtti.

 

Ürgüp konuşmasında;

 

Sivas Türkiye Cumhuriye'tinin hafızasıdır. Cumhuriyetimizin temelleri burda atılmıştır.


Gazi Mustafa Kemal Paşa Sivas'ta cumhurla bir araya gelerek İstiklalinve İstikbalin kıvılcımını burda ateşlemiştir dedi.


Münhal zamanlarda 4 eylül ruhu diye ifade ettiğimiz şey,milletin kendi İstiklal ve İstikbalini kendinin belirlemesi düşüncesidir.


Milletin kendi kendini yönetmesinin adı Cumhuriyettir.


Bağımsızlık ve hürriyetimizin yegane sembolü olan ay ve yıldızlı bayrağımızdır. Bayrak milletimizin birliğini,beraberliğini,özgürlüğünü anlatan en büyük semboldür dedi.


Bunun üzerine Cumhuriyetin 90 yaşında olması nedeni ile Tüm Sivas halkının evlerine ve iş yerlerine bayrak dağıtma kampanyası başlattı.

 

Kaynak: sivas.net.tr

Tepkini göster

0 love1
Etiketler
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.