Vali Davut Gül İş Adamları İle Bir Araya Geldi

Vali Davut Gül İş Adamları İle Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanımızın İstihdam Çağrısı Üzerine Gönüllerin Valisi Davut Gül Yatırım Yapan Firmalarla Toplantı Yaptı

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi' ne yatırım gerçekleştirecek olan iş adamları ile bir araya geldi.

Sivas İl Özel İdaresi encümen toplantı salonunda hazırlanan toplantıya Valimiz Davut Gül' ün ile birlikte Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve iş adamları katıldı. Toplantı başlamadan önce iş adamları kendilerini tanıtarak faaliyet alanlarını ve yatırım yapacakları sektörler hakkında bilgi verdi. 

Görüşmede konuşan Gül, ikinci organize sanayi bölgesinde sürecin devam ettiğini ifade ederek, "Devam eden işleri size anlatalım istedik, aynı zamanda sizlerle alakalı olan haberleri halkın takdiri ile paylaşmak istedik. Bizim çalışmalarımız uzun zaman önce başlamıştı ancak 4-5 ay sizlerle beraber bir ivme elde etti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde geçen hafta süregelen istihdam seferberliği projesi gündemimizde yer alıyor. Türkiye genelinde ek 2 milyon bireyin istihdam edilmesi planlanıyor. Sivas'ta da asgari 15 bin bireyin iş başı yaptırılması icap ediyor. Hali hazırda elimizdeki en büyük gücümüz Organize Sanayi bölgesinde aktif üretim yapan müteşebbislerin işini geliştirmesi ve çalışmaları devam eden ikinci organize sanayi bölgesine de yeni yatırımların gelmesidir." şeklinde konuştu. 

Gül, ikinci organize sanayi bölgesinde yaşanan demir yolları sıkıntısıyla ilgili olarak; Demiryolu hatlarının tüm parsellere gitmesi ile ilgili önemli gelişmelerin yaşandığını ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Genel Müdürü İsa Apaydın’ın ziyarete gelerek söz konusu durumu yerinde incelemelerde bulunarak karar verileceğini anlattı. 

Hem Türkiye'de hem de Sivas' ta güzel işlerin yapıldığını ifade eden Gül, "Sivas' ta Türkiye' nin parmakla gösterilen müteşebbisleri ve kurumsal şirketleri, Sivas'a güvenip Demirağ Organize Sanayi Bölgesi' nde bu şekilde bir yatırımı talep ediyorlarsa bu bizi de vatandaşlarımızı da fazla mutlu ediyor. Bu açıdan ben sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal' ın geçtiğimiz hafta sonu ilimize yapmış bulunduğu ziyarette, problemlerin Bakan Ağbal' a bildirildiğini kaydeden Gül, "Teşviklerden mümkün mertebe faydalanılması namına hem de hususi yatırım varsa teknoloji ağırlıklı yatırımlara projeye özgü teşviklerin bulunduğunu belirtti. Bunları sizle beraber oturup istişare edip bundan sonra ki yol haritamızı belirleyeceğiz." diye ifade etti. 

Gül, Cumhurbaşkanımız’ın iş adamlarına yapmış bulunduğu çağrıyı da hatırlatarak, "Bu dönemde iş adamlarının yatırımlarını ertelememelerini arzuluyoruz ve belirtmek isterim ki; “Bu dönemde yatırım yapanları da devlet asla aklından çıkarmayacaktır.” diye ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımız bu millete ne söz verdiyse arkasında durduğunu tüm dünyanın bildiği gibi biz de biliyoruz. Bu şu manaya geliyor; şuan birikim yaparsanız halkımız ve devletimiz kesinlikle sizin fedakârlığınızın karşılığını sunar. Bu mevzuda sizin buraya gelmeniz bu şekilde düşündüğünüz manasına geliyor. Bize düşen bir şey olursa gereğini yaparız. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Sivas ile bire bir ilgileniyor. Sayın Cumhurbaşkanımız zaten Sivas'ı çok seviyor. Bizim şu anda bürokratik manada önümüzde bir engelimiz yok. Yalnızca bir yol haritası belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sivas Valiliği

Tepkini göster

0 love1
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.