Valimiz Zübeyir Kemelek hayatını kaybetti

Valimiz Zübeyir Kemelek hayatını kaybetti

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek(60) yakalandığı amansız hastalık dolayısıyla tedavi gördüğü Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Organ Nakli Yoğum Bakım Ünitesinde karaciğer nakli ameliyatı sonrasında hayatını kaybetmiştir.

Sivas.net.tr ekibi olarak merhum Valimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, Vilayet erkanına ve tüm hemşerilerimize başsağlığı dileriz.

 

Zübeyir Kemelek Kimdir ;

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Espiye Kaymakamlık Vekilliği Şabanözü, Nazımiye, Iğdır, Ümraniye Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı, Kayseri Vali Yardımcılığı yaptı. İstanbul Ümraniye Kaymakamlığından sonra 2006 tarihinde Osmaniye valiliğine atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Tekirdağ Valiliği görevine atanmıştır. 3 Ağustos 2012'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Sivas Valiliğine atandı. Evli ve 3 çocuğu babası olan Kemelek, 21 Şubat 2014'te tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi organ nakli yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetmiştir.

Kaynak: sivas.net.tr

Tepkini göster

0 love1
Etiketler
Sivas.net.tr

Sivas.net.tr

Temmuz 2012'de yayin hayatina baslayan sivas.net.tr kisa surede sehrin oncu internet siteleri arasina yerleserek geride kalan 4 yili hep zirvede yasadi. Zirveye tirmanisinin ve iyilerin arasindan siyrilarak en iyisi oldugunu gostermek icin yeni tasarimiyla yayina devam ediyor.